Бруксизм: пошук причин для комплексного розв’язання проблеми

Бруксизм: пошук причин для комплексного розв’язання проблеми

Якщо ви думаєте, що хропіння — це найстрашніше, що трапляється зі сплячою людиною, то ви глибоко помиляєтеся. Існує також скреготіння зубами, відоме як бруксизм. Лікування в Україні цього стану не дуже поширено. Але фахівці стоматологічної клініки «Лінія Посмішки» допоможуть максимально точно встановити причину цього явища у конкретного пацієнта і підібрати найбільш адекватний спосіб лікування.

Що собою являє і яким буває бруксизм?

Подібний стан вважається патологічним. Відбувається він з-за непомірного стиснення щелеп, що супроводжується скреготом зубів і їх травмуванням. Парадокс в тому, що хвора людина не знає про наявність у нього такої проблеми. Він навіть не прокидається від скрипу власних зубів. Діагностувати бруксизм йому допомагають його родичі. Він може бути:

 1. Нормальним. Як фізіологічний процес, дане явище починається у дітей в період, коли молочні зуби змінюються постійними, тобто, у віці близько 7 років. В такому випадку бруксизм проходить сам по собі, тому нема потреби робити будь-яке лікування.
 2. Патологічним. Такий бруксизм буває в будь-який інший період, не пов’язаний зі зміною зубного ряду. Виникає він з безлічі причин. Супроводжується дане явище неприємними наслідками й саме по собі не проходить. Лікування бруксизму такого виду вимагає вивчення причин і пошуку адекватної терапії.

Через що виникає патологічний бруксизм?

Існує безліч причин виникнення і закріплення даного стану. Основні з них можна згрупувати таким чином:

 • Стоматологічні. Вони трапляються через неправильний прикус, нестачі або надлишку зубів, захворювань щелепних суглобів, використання неякісних брекетів, протезів або коронок.
 • Психологічні. Наслідки надмірних емоційних перевантажень протягом дня вночі проявляються бруксизмом. Вони можуть тривати близько 10 секунд, але повторюватися дуже часто. Це дозволяє пацієнтові зняти стрес.
 • Остеопатична. Причина може полягати в порушеннях будови опорно-рухового апарату, наприклад, патологій шийної ділянки хребта, сколіозу, неправильного прикусу. У маленьких дітей вони можуть бути наслідком родової травми.

Які симптоми та способи діагностики бруксизму?

Щоб діагностувати бруксизм, в стоматологічній клініці «Лінія Посмішки» лікар огляне зубний ряд пацієнта. На наявність даного стану буде вказувати надмірне стирання зубів і їх висока чутливість. Часто у таких пацієнтів запалені ясна, зуби надмірно рухливі, що може привести до необхідності їх видалення. При цьому він скаржиться на такі симптоми:

 • головний біль вранці;
 • напруга щелеп;
 • часте запаморочення;
 • стирання зубів і пломб;
 • чутливість зубів;
 • дефекти у вигляді клинів;
 • відколи емалі та вінірів.

Щоб поставити точний діагноз, лікарі зі стоматології на Васильківській «Лінія Посмішки» призначать діагностику за допомогою брукс-чокерів. Пацієнт повинен надягати їх кілька ночей поспіль, знімаючи тільки вранці. Через кілька днів він повинен принести ці капи на огляд лікаря. За їх станом він і зробить висновок про наявність бруксизму. Також він визначить рівень патології.

Які основні методи лікування бруксизму?

Терапія або профілактика такого специфічного стану підбирається з урахуванням складності ситуації і її причин. Наприклад:

 • неправильний прикус пропонується підкоригувати в ортодонта;
 • неякісні вініри, коронки та інші конструкції замінюються;
 • лікуванням нейрогенних патологій займається невролог і психолог;
 • стрес долається самоконтролем і седативними засобами;
 • спазми щелеп знімаються за допомогою ін’єкцій ботулотоксину;
 • скреготіння може долатися за допомогою захисних кап.

Такі заходи, як діагностика, профілактика і лікування бруксизму, в Києві виконують стоматологи нашої клініки «Лінія Посмішки». Наші фахівці допоможуть уникнути виникнення незворотних руйнувань зубного ряду і досягти успіху в подоланні такого складного захворювання, як бруксизм.

Share this post  Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо!   Ваш лікар МАКСИМ ІСАЄВ
    Ваш лікар КОРНІЄНКО ВАЛЕРІЯ
     Ваш лікар ТАРАСЕНКО ДМИТРО
      Ваш лікар БУРМАКОВА ВІКТОРІЯ