Чому не варто зволікати з відшкодуванням видаленого зуба?

pochemu-ne-stoit-medlit-s-vozmesheniem-udalyonnogo-zuba-1

Видалення зуба може знадобитися по безлічі причин. Але в будь-якому випадку після цього відбувається порушення цілісності зубного ряду. Але естетична сторона — далеко не єдина проблема. Попри це, багато пацієнтів благополучно забувають про дефект, який виник, не усвідомлюючи, наскільки важливо вчасно встановити імплант після видалення зуба. Визначити оптимальний момент для виконання даної процедури допоможуть фахівці нашої стоматологічної клініки «Лінія посмішки».

Чому не можна відкладати імплантацію після видалення зуба?

Щелепа і зуби являють собою складну систему. У ній кожен елемент виконує свою функцію. І на місці одного віддаленого зуба відбуваються незворотні процеси. На жаль, в деяких випадках після такої відстрочки стає неможливим відшкодування вирваного зуба. У стоматологічній клініці «Лінія посмішки» пацієнтам пояснять, що трапляється із зубощелепної системою після такої процедури і наскільки важливо не відкладати її рішення надовго.

Зміни в щелепній кістці після видалення зуба

Кость під зубом піддається навантаженням під час жування. Завдяки цьому вона правильно формується. Але якщо зуб видалений, порушується баланс остеобластів і остеокластів, які провокують зростання і розщеплення кістки. В результаті кістка атрофується, кістковий гребінь звужується і просідає. І статися це може менш ніж за рік. На цих ділянках згодом неможливо буде відновити втрачений зуб. Тому так важливо своєчасне відшкодування віддаленого зуба. В Україні вважається, що оптимальний термін для здійснення імплантації – пів року. Однак існують і більш прогресивні технології, що дозволяють імплантувати імплант відразу ж після видалення зуба.

Деформація прикусу і зміщення сусідніх зубів

На місці, що звільнилося після вирваного зуба, порожнеча залишається недовго. Сусідні зуби починають зміщуватися. Таким чином зубощелепна система прагне компенсувати наявність дефекту. Від цього коріння зрушуються зубів починають відкриватися, посилюється ризик розвитку карієсу, погіршується ефективність гігієнічних процедур, розвивається пародонтит. Від цього переміщені зуби можуть випасти. Крім того, якщо вчасно не відновити втрачений зуб, на зміщені ділянки буде надаватися збільшений тиск. Від таких навантажень також зростає ризик розвитку пародонту і стирання емалі. Погіршується і стан скронево-нижньощелепного суглоба. Його кістки починають клацати й запалюватися, оскільки прикус змінився. Щоб не довелося його коригувати, краще своєчасно здійснити відшкодування віддаленого зуба. У Києві на Васильківській стоматологи вам порекомендують скористатися брекет-системою. Таким чином можна зберегти жувальну функцію зубів до імплантації.

Як правильно діяти після видалення зуба?

Якщо вам довелося видалити зуб, потрібно відразу ж обговорити зі стоматологом, що робити далі. Подальша імплантація зубів в Києві та інших містах України можлива відразу ж або після загоєння кістки. В основному алгоритм дії простий:

 • При плановому видаленні зуба, місце зростання якого залишається без запальних процесів, доречно зробити одномоментну імплантацію. Також для цього важливо, щоб кістка мала достатній обсяг.
 • Якщо зуб видалений зверху, а можливості одномоментної імплантації відсутні, то знадобиться близько пів року відстрочки. Це важливо для відновлення кістки ясна після стоматологічної операції.
 • Якщо зуб видалений знизу, і при цьому знову ж відсутня можливість одномоментного відновлення зубного ряду шляхом імплантації, то термін очікування можна скоротити до 3 місяців. Вважається, що за цей час кістка повністю відновиться.

Наші стоматологи рекомендують якомога швидше виконати відшкодування зуба після видалення. У стоматології «Лінія посмішки» ви отримаєте професійну допомогу і підтримку в плані лікування та відновлення зубів і ясен.

Залишити заявку

  Введіть Ваше ім'я

  Введіть контактний телефон

  Наші контакти

  Контактний телефон
  (068) 331-6-386
  (044) 331-6-386
  Місцезнаходження стоматології
  м. Київ, вул. Васильківська, 34, корпус В, каб. 201
  Працюємо для Вас
  Пн-Пт: 10.00 - 20.00
  Сб: 10.00 - 16.00
  Неділя: вихідний

  Працюємо для Вас:

  Понеділок
  10:00-20:00
  Вівторок
  10:00-20:00
  Середа
  10:00-20:00
  Четвер
  10:00-20:00
  П'ятниця
  10:00-20:00
  Субота
  10:00-16:00
  Неділя
  Зачинено

  Не визначилися з датою та часом?

  Пішком від метро
  4 кроки від метро Васильківська.
  Вихід із метро по ходу поїзда (якщо їхати з центру).
  Вхід до ПАТ ТПЦ (Торгове Підприємницький Центр). На прохідній пропускна система. Потрібно піднятися на другий поверх, зліва побачите вивіску стоматологія Лінія Посмішки.
  На громадському транспорті
  До зупинки “Станція метро Васильківська”.
  Маршрутки: 208, 491, 499, 508, 546.
  Приміські маршрутки: 729, 812.
  Автобус: 19, 28, 78, 119.
  Тролейбус: 45.
  На авто із центру
  Їдете б-р. Дружби народів,
  за Московською площею, з естакади повертаєте правіше та їдете паралельно проспекту
  40-річчя Жовтня та за готелем Мир, продовжує рух до метро Васильківська.
  Праворуч побачите вивіску
  Лінія Посмішки.