Чи безпечно використовувати зубні пасти з фтором?

Toothbrush head with toothpaste on blue background, close-up view, macro.

Фтор — хімічний елемент, який входить до складу багатьох зубних паст. У їхній ефективності ніхто ніколи не сумнівався. У той же час багато хто хоче зрозуміти, чи безпечно використовувати зубні пасти з фтором. Щоб дати коректну відповідь, варто розібратися у цьому питанні предметніше.

Наскільки актуальним є фтор для людського організму?

Ця речовина дійсно є токсичним газом. У той же час він є обов’язковим елементом зубної емалі та кісток. Добу людині необхідно від 1,5 до 5 мг фтору. Якщо організм надходить мало даного речовини, то багаторазово зростає ризик розвитку карієсу. Безпека зубних паст із фтором підтверджується багатьма експертними службами міжнародного рівня. Вони вказують на такі корисні властивості цієї речовини, застосованої в розумних кількостях:

 • зміцнення кісток та зубів;
 • утворення зубної емалі;
 • зростання, зміцнення волосся та нігтів;
 • видалення солей важких металів;
 • засвоєння заліза та інших мікроелементів.

Чим використання зубної пасти із фтором корисне для зубів?

Такі засоби гігієни є чудовою профілактикою карієсу. Коли фтор попадає на зуб, він бореться з карієсом навіть на початковому етапі. Також він не допускає нових можливих осередків утворення карієсу.

Нейтралізація молочної кислоти

Фтор, що міститься в зубній пасті, протистоїть продукування молочної кислоти. В результаті багаторазово знижується розвиток хвороботворних мікроорганізмів. Тому рекомендується використовувати зубну пасту з фтором, щоб захистити емаль від патогенних мікробів та різних захворювань.

Зниження ризику демінералізації

Фтор — цінний для організму мікроелемент. При поєднанні з такими елементами зубної емалі, як гідроксиапатит, він створює фторапатит. Він набагато стійкіший до дії кислоти, що продукується шкідливими мікроорганізмами. Це сприяє тому, що емаль не втрачає мінерали. У ній акумулюється достатня кількість кальцію та фосфору. Все це мінімізує ризик карієсу.

Чи безпечні зубні пасти із фтором для здоров’я людини?

Цей елемент справді токсичний. Але чи безпечні зубні пасти з фтором для людського організму? Як підтверджують лабораторні дослідження, які проводяться вже багато десятиліть, наявність даного компонента у засоби гігієни не становить небезпеки для здоров’я. Адже в них включається не просто ця речовина, а її солі – фторид калію або натрію.

Ймовірність ризику отруєння фторовмісною зубною пастою

З приводу того, чи може зубна паста з фтором завдати шкоди організму людини, лабораторні дослідження показують, що такі побоювання є безпідставними. Щоб отруїтися такою пастою, потрібно її постійно ковтати, причому кілька років поспіль. Якщо такий гігієнічний засіб використовувати для дітей, то перші роки потрібно контролювати, як дитина чистить зуби, а також роз’ясняти правила застосування зубної пасти. Більше немає жодних зрозумілих приводів для того, щоб відмовлятися від цього гігієнічного засобу.

Флюороз та інші проблеми через надлишок фтору в організмі

Дефіцит фтору робить емаль слабшою. Однак його надлишок не менш небезпечний. Через це кістки та зуби стають більш крихкими. Може погіршитись обмін речовин, швидкість осідання крові, виникнути інші проблеми зі здоров’ям. Існує таке захворювання зубної емалі, як флюороз. Виникає воно через надмірну кількість фториду в організмі, коли починають формуватися постійні зуби. Виникає захворювання через дисбаланс у складі зубної емалі. У ній фосфору та кальцію виходить менше норми, а ось фторидів набагато більше. Зуби від початку з’являються з темними і білими плямами. Але причина цього не в зубній пасті, а у воді, в якій більше за норму фтору, і таким пацієнтам потрібно використовувати зубну пасту без фтору.

При всіх перелічених фактах немає підтвердження тому, чи небезпечні фторвмісні пасти для людського організму. А ось їхня користь підтверджена неодноразово. Якщо у вас виникли сумніви з вибором зубної пасти, рекомендуємо поспілкуватися зі своїм стоматологом, який врахує поточну ситуацію з вашими зубами, а також підбере засоби захисту, що підходять саме під вашу ситуацію.

Залишити заявку

  Введіть Ваше ім'я

  Введіть контактний телефон

  Наші контакти

  Контактний телефон
  (068) 331-6-386
  (044) 331-6-386
  Місцезнаходження стоматології
  м. Київ, вул. Васильківська, 34, корпус В, каб. 201
  Працюємо для Вас
  Пн-Пт: 10.00 - 20.00
  Сб: 10.00 - 16.00
  Неділя: вихідний

  Працюємо для Вас:

  Понеділок
  10:00-20:00
  Вівторок
  10:00-20:00
  Середа
  10:00-20:00
  Четвер
  10:00-20:00
  П'ятниця
  10:00-20:00
  Субота
  10:00-16:00
  Неділя
  Зачинено

  Не визначилися з датою та часом?

  Пішком від метро
  4 кроки від метро Васильківська.
  Вихід із метро по ходу поїзда (якщо їхати з центру).
  Вхід до ПАТ ТПЦ (Торгове Підприємницький Центр). На прохідній пропускна система. Потрібно піднятися на другий поверх, зліва побачите вивіску стоматологія Лінія Посмішки.
  На громадському транспорті
  До зупинки “Станція метро Васильківська”.
  Маршрутки: 208, 491, 499, 508, 546.
  Приміські маршрутки: 729, 812.
  Автобус: 19, 28, 78, 119.
  Тролейбус: 45.
  На авто із центру
  Їдете б-р. Дружби народів,
  за Московською площею, з естакади повертаєте правіше та їдете паралельно проспекту
  40-річчя Жовтня та за готелем Мир, продовжує рух до метро Васильківська.
  Праворуч побачите вивіску
  Лінія Посмішки.