Чи залежить стан зубів від раціону людини?

Чи залежить стан зубів від раціону людини?

Щоб бути здоровим, людина повинна правильно харчуватися. Адже багато продуктів негативно позначаються на різних органах, тканинах і навіть на всьому організмі. Але чи залежить від раціону людини стан його зубів? Розібратися з цим питанням допоможуть фахівці стоматологічної клініки «Лінія Посмішки».

Як раціон впливає на стан зубів і ясен людини?

Стежити за своїми зубами потрібно для того, щоб вони були здоровими й виглядали привабливо. Але турбота полягає не тільки в забезпеченні гігієнічних процедур і лікувально-профілактичних заходів. Адже, як підтверджують численні дослідження, здоров’я зубів залежить від раціону людини. Тому так важливо стежити за тим, чим і як ви харчуєтеся.

Чи залежить стан зубів від раціону людини?Який механізм руйнування зубів продуктами?

Всі ми знаємо, наскільки важливо забезпечити повноцінний догляд за порожниною рота. Але будь-який стоматолог підтвердить, що здоров’я зубів людини залежить від його харчування. Враховувати це життєво важливо, щоб зберегти зуби цілими й неушкодженими якомога довше. Всі чули й про так званий кислотно-лужний баланс, тобто PH. Більше інформації надходить, правда, з реклами — наприклад, жувальних гумок. Хоча це анітрохи не применшує важливості наявності цього балансу. Нормальний рівень PH в порожнині рота дорівнює 6,8-7,4. Якщо він коливається в даних в межах, то вважається, що баланс нормальний. Негативний вплив на його показник призводить до підвищення рівня кислотності слини. А це найбільш сприятливе середовище для розвитку різноманітних мікроорганізмів у роті.

Яка їжа і як шкодить людським зубам?

Кисла мікрофлора в порожнині рота — одна з причин, чому неправильний раціон руйнівно впливає на зуби. Відбувається це в тому випадку, якщо в харчуванні людини переважають вуглеводи, тим простіші. До них відноситься цукор, цукерки та інші кондитерські вироби. Один з найсерйозніших чинників руйнування зубів — ортофосфорна кислота. Її застосовують при виготовленні різних солодких газованих напоїв. Якщо зловживати цими продуктами, то емаль починає розм’якшуватися і розпушуватися. На її поверхні утворюються ерозії. Далі, природно, почнеться розвиток карієсу, а на яснах може виникнути пародонтит.

Як запобігати руйнуванню зубів від їжі?

Щоб забезпечити правильний раціон для збереження зубів, потрібно, як мінімум, відмовитися від солодких газованих напоїв. А якщо навіть і дозволяти їх собі, то пити через трубочку, після чого ретельно полоскати ротову порожнину. Після вживання солодких і кислих продуктів не рекомендується чистити зуби. Адже в цей час емаль стає особливо вразливою, чому щітка може її пошкодити. Важливіше після вживання таких продуктів відновити кислотно-лужний баланс за допомогою полоскання рота або тієї ж жувальної гумки. Завдяки цьому кислота нейтралізується, вироблення слини збільшиться, а стан порожнини рота істотно покращиться. Однак жувальна гумка повинна бути в роті не довше, ніж 5 хвилин.

Правильний раціон для збереження зубівЯкі продукти корисні для здоров’я зубів?

Раціон людини повинен складатися з багатьох продуктів, які позитивно позначаються на здоров’ї організму в цілому, а також на порожнини рота. До них відносяться багаті на кальцій горіхи, риба, родзинки, бобові, зелені овочі, салати, молокопродукти. Однак кальцій погано сприймається організмом при надлишку цукру і солі. Дефіцит фтору може заповнити морська риба, гречана каша, хліб з борошна з висівками. Для отримання заліза і вітаміну B12 потрібно вживати м’ясо. Вітамін C у великій кількості знайдеться в лимонах, шипшині, кизил, яблуках. А ще важливо, щоб їжа була грубоволокнистою, як, наприклад, морква, яблука і селера.

Якщо ви розібралися, як стан зубів людини залежить від раціону, то сподіваємося, що це допоможе вам правильно організувати своє харчування. Адже здорові зуби — запорука здоров’я всього організму.

Share this post


  Залиште заявку
  і ми Вам зателефонуємо!   Ваш лікар МАКСИМ ІСАЄВ
    Ваш лікар КОРНІЄНКО ВАЛЕРІЯ
     Ваш лікар ШЕПЕТА МАКСИМ
      Ваш лікар БУРМАКОВА ВІКТОРІЯ