/* Error on https://fonts.googleapis.com/css?family=Noto+Sans%3A400%2C700&subset=cyrillic&display=swap&ver=5.8 : Something went wrong: cURL error 7: Failed to connect to fonts.googleapis.com port 443: Connection refused */

Наскільки правдива дитяча страшилка про шкоду цукру для зубів?

Наскільки правдива дитяча страшилка про шкоду цукру для зубів?

Напевно, у світі немає людини, якій би в дитинстві не вселяли, що якщо він буде їсти солодке, то залишиться без зубів. Але наскільки правдоподібна така страшилка? Чи не змінили ви свою думку, подорослішавши? І розповідаєте ви своїм дітям про те, наскільки цукор шкідливий для зубів? Хоча відповіді очевидні, але розібратися з цими питаннями варто більш предметно.

Чому цукор вважається небезпечним для зубів і ясен?

Попри те, що кожна людина обізнана про згубний вплив цукру на різні органи в її тілі, споживання цього продукту тільки зростає. За кілька тисячоліть біла отрута або солодкий наркотик немов помучив розум людства. Але чому шкідлива звичка споживання цукру настільки міцно увійшла в наше життя?

Трохи історії

Вперше на території нашої країни цукор з’явився в одинадцятому столітті. Ще кілька століть він завозився з-за кордону і нав’язувався багатому стану. Починаючи з 19 століття на українських землях почали вирощувати цукровий буряк і виготовляти з нього цукор. Однак в той час на душу населення на рік припадало лише 2 кг цього продукту. Сьогодні ж кожен з нас в середньому за рік вживає близько 40 кг, тобто, майже мішок. Дуже швидко люди зрозуміли, що цукор шкідливий для організму. Він приніс з собою такі важкі захворювання, як діабет, атеросклероз і онкологія. Виробники створюють ілюзію відсутності цукру, використовуючи його замінники, наприклад, аспартам. Однак він не менше, а ще й більше шкідливий для організму. Адже при нагріванні він розпадається на важкі отрути. Але чому людина любить цукор? Це вже залежність, що сформувалася на генетичному рівні. Адже насправді:

 • солодка лактоза міститься в грудному молоці матері;
 • дитина співвідносить солодкість з почуттям умиротворення;
 • діти отримують солодощі як винагороду і стимул.

Небезпека цукру

Цей продукт негативно впливає на організм в цілому і різні його органи зокрема. Його жертвами можуть бути немовлята і люди похилого віку, жінки й чоловіки, слабкі й сильні фізично люди. Ось лише деякі причини, чому вживати цукор шкідливо.

Карієс та інші захворювання зубів і ясен

Цукор призводить до того, що після його вживання в роті відразу ж підвищується кислотність. В такому середовищі починають інтенсивно розвиватися хвороботворні бактерії. Під їх дією спочатку вимиваються мінерали з тіла зуба, а потім руйнується зубна емаль, виникає карієс і інші аналогічні хвороби, аж до втрати зуба.

Порушення обміну речовин в організмі

Якщо людина надмірно захоплюється солодким, то у нього порушується метаболізм, слабшає імунітет. Його шкіра стає в’ялою, на ній виникають вугрі та ранні зморшки. Імунітет знижується внаслідок того, що життєво важливий вітамін C має структуру, подібну до будови цукру. Від цього фагоцити блокуються його кристалами та знижують свою ефективність в боротьбі з хвороботворними мікробами.

Вичерпується запас вітамінів групи B

Це пов’язано з тим, що цукор засвоюється організмом за допомогою цих вітамінів. Тому він задіє всі їхні запаси, в тому числі в м’язах, печінці, нервах, серці й інших органах. Це призводить до його дефіциту. В результаті людина відчуває дратівливість, розлад сну, порушення травлення та інших функцій.

Вимивається кальцій з різних органів

У кістках та інших частинах тіла є запас кальцію. Але внаслідок різноманітних фізіологічних процесів він поступово вимивається. А новий запас не надходить. Адже людина споживає його з цукром. А в такій формі він відразу ж виводиться організм через нирки назовні. В результаті розвивається остеопороз, рахіт і хвороби зубів.

Якщо ви любитель цукру, вам обов’язково потрібно регулярно обстежувати зуби. У стоматологічній клініці на Васильківській в Києві фахівці з багаторічним досвідом охоче допоможуть вам розібратися, наскільки шкодить вам така звичка. Вони підкажуть, як з нею впоратися. А також пояснять, як доглядати за зубами, якщо відмовитися від цукру вам поки складно.

Share this post  Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо!   Ваш лікар МАКСИМ ІСАЄВ
    Ваш лікар КОРНІЄНКО ВАЛЕРІЯ
     Ваш лікар ТАРАСЕНКО ДМИТРО
      Ваш лікар БУРМАКОВА ВІКТОРІЯ      ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
      +
      Передзвоніть мені!
      /* Error on https://fonts.googleapis.com/css?family=Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic&ver=5.8 : Something went wrong: cURL error 7: Failed to connect to fonts.googleapis.com port 443: Connection refused */