Правильний раціон для здоров’я зубів та ясен

the-right-diet-for-healthy-teeth-and-gums

Щоб зберегти зуби здоровими, потрібно виконувати низку абсолютно нескладних рекомендацій. Але крім гігієни та профілактичних оглядів у стоматолога, значення мають також і продукти, які вживаються в їжу. Підібрати правильний раціон для здоров’я зубів та ясен допоможуть спеціалісти стоматологічної клініки «Лінія Посмішки». Це зовсім не означає, що вам доведеться сідати на тверду дієту або шукати заморські продукти. Все необхідне для такого раціону цілком доступне як за наявністю в торгівлі, так і за вартістю.

Топ-11 продуктів, корисних для здоров’я зубів та ясен

1. Вода

Оскільки організм людини на 2/3 складається з води, то її вживання безсумнівно важливо для всіх його складових. Недостатнє надходження в організм води призводить до того, що виникає сухість у роті та недостатнє продукування слини. А її функція полягає в тому, щоб не допускати утворення бактеріального нальоту. Також вода механічно очищає ротову порожнину від залишків харчових продуктів, що залишаються на поверхні зубів. Єдине застереження – важливо виключити надмірне вживання солодкого, адже слина, що містить високий відсоток глюкози, негативно впливає на зубну емаль.

2. Фрукти, овочі, зелень

Ці продукти обов’язково входять у правильний раціон для здоров’я зубів та ясен. Вони є джерелом вітамінів та мікроелементів, необхідних для всіх органів і тканин у тілі людини. Крім того, вони насичують слину мінералами, важливими для зубної емалі. Багато овочів повертають зубам білизну, зміцнюють їх, масажують ясна під час жування, покращуючи кровообіг у них. А зелень покращує мікрофлору ротової порожнини, зупиняє запальні процеси, запобігає розвитку карієсу та усуває неприємний запах.

3. Морепродукти

Дієтологи називають їх ідеальною їжею. Адже в них містяться найцінніші вітаміни та мікроелементи. Вживання риби та різних морепродуктів сприяє зміцненню ясен та правильному формуванню зубів.

4. Насіння та горіхи

Це також надзвичайно корисні продукти для здоров’я зубів та ясен. Вони присутні різноманітні цінні речовини у концентрованій кількості. Споживати ці продукти потрібно регулярно, причому різних видів. Адже кожен із них приносить свою користь. Так, наприклад, кедрові горіхи сприяють зміцненню та зростанню кісткової тканини зубів.

5. Яйця

Навіть у звичайних курячих яйцях містяться різноманітні життєво важливі мікроелементи, білки, жири та вуглеводи, а також 12 ключових вітамінів, необхідних для формування кісткової тканини.

6. Трав’яний чай

На кшталт води такий чай видаляє залишки їжі, нейтралізує бактеріальний наліт, допомагає уникнути зневоднення. Різні види трав можуть стати джерелом корисних для ясен та зубів мікроелементів та вітамінів.

7. Цитрусові

Ці фрукти також входять у рекомендований раціон для здоров’я зубів та ясен. Вони нейтралізують запальні процеси та зміцнюють органи ротової порожнини. Адже в них надзвичайно високий процес вмісту аскорбінової кислоти, кальцію та фосфору.

8. Молочні продукти

Крім кальцію, в сирі, сирі, йогурті містяться різноманітні вітаміни та мікроелементи, корисні для зубів та ясен. Молоко надають позитивний вплив безпосередньо на зуби. Наприклад, йогурт нормалізує запах з рота та кислотно-лужний баланс. Сири захищають від карієсу та сприяють нормальному слиновиділенню. А кальцій, що міститься у сирі, посилює інтенсивність утворення кісткової тканини.

9. Водорості

При уповільненому обміні речовин будь-які корисні для зубів та ясен продукти засвоюватимуться організмом лише частково. Виправити ситуацію дозволить йод, що у великих кількостях міститься в морській капусті та інших водоростях.

10. Цикорій

Він нормалізує обмін речовин, засвоєння важливих для організму мікроелементів, а також кровообіг у ротовій порожнині.

11. Мед

Продукти бджільництва дають організму потужний потік енергії, зміцнюють імунітет, дезінфікують ротову порожнину, сприяють зціленню стоматитів та інших видів запалень.

Крім корисних, природно, є також небезпечні для здоров’я зубів та ясен продукти. Насамперед це солодкі напої, солодощі, сухофрукти, кофеїн, алкоголь, смажені насіння та горіхи, холодна та гаряча їжа.

Залишити заявку

  Введіть Ваше ім'я

  Введіть контактний телефон

  Наші контакти

  Контактний телефон
  (068) 331-6-386
  (044) 331-6-386
  Місцезнаходження стоматології
  м. Київ, вул. Васильківська, 34, корпус В, каб. 201
  Працюємо для Вас
  Пн-Пт: 10.00 - 20.00
  Сб: 10.00 - 16.00
  Неділя: вихідний

  Працюємо для Вас:

  Понеділок
  10:00-20:00
  Вівторок
  10:00-20:00
  Середа
  10:00-20:00
  Четвер
  10:00-20:00
  П'ятниця
  10:00-20:00
  Субота
  10:00-16:00
  Неділя
  Зачинено

  Не визначилися з датою та часом?

  Пішком від метро
  4 кроки від метро Васильківська.
  Вихід із метро по ходу поїзда (якщо їхати з центру).
  Вхід до ПАТ ТПЦ (Торгове Підприємницький Центр). На прохідній пропускна система. Потрібно піднятися на другий поверх, зліва побачите вивіску стоматологія Лінія Посмішки.
  На громадському транспорті
  До зупинки “Станція метро Васильківська”.
  Маршрутки: 208, 491, 499, 508, 546.
  Приміські маршрутки: 729, 812.
  Автобус: 19, 28, 78, 119.
  Тролейбус: 45.
  На авто із центру
  Їдете б-р. Дружби народів,
  за Московською площею, з естакади повертаєте правіше та їдете паралельно проспекту
  40-річчя Жовтня та за готелем Мир, продовжує рух до метро Васильківська.
  Праворуч побачите вивіску
  Лінія Посмішки.