Стоматит: чому він виникає і як лікується?

Стоматит: чому він виникає і як лікується?

З цим захворюванням знайомі всі. Адже майже у кожного хоча б раз в житті в роті розвивався запальний процес з ураженням слизової оболонки, тобто стоматит. Чому виникає і як лікується це захворювання відмінно знають наші фахівці. Тому якщо у вас виявиться така проблема, обов’язково звертайтеся до нас в стоматологічну клініку «Лінія посмішки».

Чому буває стоматит і що він собою являє?

Дане захворювання трапляється як у дітей, так і у дорослих. Воно супроводжується дискомфортом в ротовій порожнині. А виявляється стоматит болем, печінням, пощипуванням від невеликих виразок на слизових оболонках у роті. Таким чином імунітет людини намагається протистояти зовнішніх подразників. Щоб позбутися від припухлості, почервоніння, виразок і безперервного болю від них, необхідно грамотне лікування стоматиту. В Україні щодо цього захворювання діють затверджені клінічні протоколи, в тому числі із застосуванням антибіотиків. Але якщо не вживати належних заходів своєчасно, то захворювання пошириться на здорові ділянки слизових. Провокують стоматит мікроорганізми — дріжджоподібні гриби, які присутні в організмі будь-якої людини. Але якщо виникає імунний прецедент, їх кількість починає різко зростати. Часто стоматит розвивається при різних важких захворюваннях, як наслідок виникла в організмі інтоксикації. А в загальному причини, чому виникає стоматит, можна сформулювати такими факторами:

 • похилий вік;
 • важкі захворювання;
 • ослаблений імунітет;
 • травмування слизових.

Лікування стоматиту

Що допоможе не допустити виникнення стоматиту?

Привести до стоматиту можуть порушення особистої гігієни, включаючи немиті руки. Провокує його виникнення дефіцит корисних речовин, вітамінів і мікроелементів. Через це організм не може впоратися з хронічними інфекціями. Компенсувати їх нестачу можна правильним харчуванням або за допомогою спеціальних препаратів. Важливо також стежити за здоров’ям зубів. Адже якщо мікрофлора ротової порожнини, ясен і в загальному слизової буде здоровою, то інфекцій буде складніше прижитися на слизових. Їжу потрібно вживати помірної температури, щоб не викликати пошкодження зовнішньої захисної плівки. Важливо перевірити свій організм на наявність алергій, які також часто викликають стоматит. Ще одна поширена причина виникнення запальних процесів у роті — це герпес. Зараження цим захворюванням може статися повітряно-крапельним шляхом під час тілесного контакту з хворою людиною. Якщо враховувати ці та інші причини виникнення стоматиту, то можна уникнути його розвитку. Щоб зменшити ризик появи даного захворювання, потрібно:

 • Вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, дотримуватися норм гігієни та забезпечити повноцінний раціон.
 • Обстежитися у стоматолога хоча б двічі на рік, а також виконувати професійну чистку поверхні зубів.
 • Дотримуватись норм гігієни, своєчасно міняти зубну щітку, полоскати рот після їжі, не пошкоджувати слизові рота.

Стоматит - лікування в стоматології на Васильківській

Якими засобами найлегше вилікувати стоматит?

Причин виникнення стоматиту і його видів існує величезна безліч. Тому перед тим, як лікувати стоматит, бажано звернутися до професійного стоматолога. Наші фахівці підберуть оптимально відповідну схему лікування з урахуванням індивідуальних особливостей конкретного пацієнта. Це дозволить набагато швидше впоратися із захворюванням і уникнути його рецидивів. Швидкість отримання позитивного результату в такому випадку дуже важлива, адже будь-яка виразка в роті може призвести до серйозних ускладнень і ще важчих захворювань.

Якщо у вас або у ваших близьких виник стоматит, лікування в стоматології на Васильківській вам підберуть найкраще. З нами ваші зуби, ясна, слизові рота завжди будуть в здоровому стані.

Share this post  Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо!   Ваш лікар МАКСИМ ІСАЄВ
    Ваш лікар КОРНІЄНКО ВАЛЕРІЯ
     Ваш лікар ТАРАСЕНКО ДМИТРО
      Ваш лікар БУРМАКОВА ВІКТОРІЯ