Темніють зуби: наскільки тривожний такий симптом?

teeth-darken-1

Дуже часто до стоматолога звертаються пацієнти через зміну кольору зубів. Наскільки тривожний цей симптом? Чому темніють зуби? Як вирішити цю проблему? Розібратися з цими та іншими питаннями допоможуть наші консультанти.

Чому темніють зуби?

Насправді, причин зміни кольору зубної емалі дуже багато. Визначити їх можна лише індивідуально після огляду у стоматолога. Є низка стандартних причин, чому темніють зуби. Ознайомившись з ними, ви зможете зробити попередні висновки і, можливо, вжити ефективних заходів, щоб усунути причину та не посилювати цю проблему.

Наявність нальоту

Через кілька годин після чищення зубів на їхній поверхні створюється так звана пеллікула. Це цілком природне утворення у вигляді плівки з глікопротеїдів слини. Це покриття не є небезпечним, воно завжди є на зубній емалі. Але якщо його не видалити, то через добу на поверхні зуба почнуть збиратися бактерії та утвориться так звана зубна бляшка. У її структуру вбираються пігменти, що фарбують, з їжі. Також цьому сприяє накопичення продуктів життєдіяльності, що виділяються цими бактеріями. Це ще одна причина, чому зуб набуває темного відтінку. Щоб впоратися з нальотом, потрібно звернутися до стоматолога для професійного чищення зубного нальоту.

Тріщини на емалі

Якщо зубна емаль тріснула, а також якщо вона занадто швидко витирається до дентину, то барвники з їжі швидше проникають у дентин. Це призводить до того, що зуб забарвлюється зсередини. У такому разі для повернення природного кольору зуба знадобиться кабінетне відбілювання або домашнє відбілювання.

Дія ліків

Не дуже часто, але буває, що причина потемніння зубів — медикаменти. Так, тетрациклін та інші препарати з цього ряду, що приймаються у дитинстві, призводять до того, що натуральний відтінок емалі змінюється. У такому разі потемніння можна приховати за допомогою вінірів або інших аналогічних засобів. Фарбує зубну емаль також хлоргексидин біглюконату, навіть якщо він міститься у засобах для полоскання рота. Але в такому випадку допоможе професійна гігієна ротової порожнини.

Шкідливі звички

Всі знають, що куріння призводить до потемніння зубів. Аналогічно діє також жування тютюну та так званого бетеля. Щоб повернути зубам природний відтінок, необхідно використовувати професійне чищення зубів.

Травмування зуба

При ударах, що потрапляють на щелепу, під час розкушування горіхів та інших твердих продуктів, при травтатичній оклюзії, а також у багатьох інших випадках можливе травмування зуба. При цьому не тільки може тріснути емаль, а й трапляється ушкодження нервово-судинного пучка, що йде на конкретний зуб. У такому випадку відбувається своєрідний крововилив, такий же як при гематомі на шкірі. Якщо травма невелика, все може пройти без наслідків. Однак при сильних ураженнях зсередини відбувається забарвлення або запалення зуба в прихованій формі. Причина цього полягає у надходженні крові до дентину. Спочатку він набуває рожевий відтінок. Після цього забарвлення перетворюється на коричневий колір або сірий зуб. У такій ситуації актуальним є не тільки повернення нормального відтінку зуба, але і його лікування.

Недолікований канал

Якщо лікування зуба було проведено непрофесійно, то бактерії у його каналі починають активізуватися, що спричиняє фарбування дентину. Такий же ефект справляють застарілі або низькоякісні матеріали. Щоб усунути потемніння, необхідно провести перелікування каналів зуба разом з внутрішньоканальним відбілюванням. Після цього бажано поставити коронку, що рекомендується за медичними показаннями.

Каріозна поразка

Якщо на емалі з’явилися ознаки карієсу, то можна помітити, що дентин пігментується. Єдиний спосіб відновлення кольору та навіть порятунку зуба — правильне його лікування.

Насправді є безліч причин, чому змінюється колір зуба. Більшість їх усуваються стоматологом. Важливо лише регулярно проводити профілактичний огляд порожнини рота, професійне чищення зубів, а також своєчасне лікування зубів у добрій стоматологічній клініці.

Залишити заявку

  Введіть Ваше ім'я

  Введіть контактний телефон

  Наші контакти

  Контактний телефон
  (068) 331-6-386
  (044) 331-6-386
  Місцезнаходження стоматології
  м. Київ, вул. Васильківська, 34, корпус В, каб. 201
  Працюємо для Вас
  Пн-Пт: 10.00 - 20.00
  Сб: 10.00 - 16.00
  Неділя: вихідний

  Працюємо для Вас:

  Понеділок
  10:00-20:00
  Вівторок
  10:00-20:00
  Середа
  10:00-20:00
  Четвер
  10:00-20:00
  П'ятниця
  10:00-20:00
  Субота
  10:00-16:00
  Неділя
  Зачинено

  Не визначилися з датою та часом?

  Пішком від метро
  4 кроки від метро Васильківська.
  Вихід із метро по ходу поїзда (якщо їхати з центру).
  Вхід до ПАТ ТПЦ (Торгове Підприємницький Центр). На прохідній пропускна система. Потрібно піднятися на другий поверх, зліва побачите вивіску стоматологія Лінія Посмішки.
  На громадському транспорті
  До зупинки “Станція метро Васильківська”.
  Маршрутки: 208, 491, 499, 508, 546.
  Приміські маршрутки: 729, 812.
  Автобус: 19, 28, 78, 119.
  Тролейбус: 45.
  На авто із центру
  Їдете б-р. Дружби народів,
  за Московською площею, з естакади повертаєте правіше та їдете паралельно проспекту
  40-річчя Жовтня та за готелем Мир, продовжує рух до метро Васильківська.
  Праворуч побачите вивіску
  Лінія Посмішки.