Чи позбуватися зубів «мудрості»?

wisdom-teeth-1

Восьмі зуби з’являються у людини, коли вона перебуває у цілком дорослому та свідомому віці. Саме тому їх так називають — зуби «мудрості». Потрібно їх зберігати чи видаляти, якщо вони не приносять занепокоєння? Чи хай продовжують виконувати свою функцію? Відповідь на ці запитання є у наших спеціалістів стоматології у Голосіївському районі.

Чому вважається, що треба видалити зуби «мудрості», навіть якщо вони не турбують?

Так звана вісімка з’являється найпізніше. І чомусь багато хто вважає своїм обов’язком позбутися її, навіть коли жодних причин для цього немає. Для деяких пацієнтів це спосіб захиститися від зубного болю, який з’являється у разі виникнення запальних процесів у цих зубах. А для інших видалення вісімки дозволяє покращити форму обличчя, змоделювати вилиці, виправити прикус. Адже, на їхню думку, деформований зубний ряд може випрямитись, якщо вирвати зуби «мудрості».

Коли дійсно потрібно видаляти зуби «мудрості», навіть якщо вони цілком здорові?

Приймати рішення, чи потрібно видаляти зуби «мудрості», якщо вони не турбують, має лікар-стоматолог. Він має досвід і знання для того, щоб оцінити, чи доречний такий захід за медичними показаннями.

Причини для видалення вісімки

Ці зуби сьогодні вважаються рудиментом. Деякі люди взагалі не розвиваються. Трапляється, що вони просто не поміщаються в яснах, вибиваючись із зубного ряду. Вони можуть бути закриті яснами, лежати в кістки, рости у бік щоки, виштовхувати сусідній зуб. Такі зміни пов’язані з тим, що у сучасної людини істотно зменшилася щелепа, а от череп, що закриває мозок, навпаки, збільшився. Це далеко не всі причини, чому треба видаляти зуби «мудрості», якщо вони не турбують. Адже вісімки лише приносять безліч проблем, таких як:

 • ускладнення повсякденної гігієни ротової порожнини;
 • виникнення фолікулярної кісти навколо зуба;
 • травмування щоки зубними пагорбами вісімки;
 • травматична оклюзія; травма нижнього зуба;
 • неправильне розташування зубів;
 • виникнення стійкого неприємного запаху із рота;
 • виникнення карієсу, що переходить на 7 зуб;
 • складність прорізування, запалення слизового каптуру;
 • зміщення інших зубів у період зростання вісімки;
 • утворення кишень, у які потрапляють залишки їжі.

Ким і коли приймається рішення щодо видалення зуба «мудрості», і як це відбувається?

Є багато ситуацій, коли потрібно видаляти здоровий зуб «мудрості». Але рішення щодо цього питання приймає стоматолог. Він має зібрати повний анамнез. У ньому має бути інформація про наявність хронічних захворювань, операцій, про препарати, що приймаються. Якщо потрібно, він проведе консиліум з іншими фахівцями або відправить пацієнта до них на огляд. У разі знадобиться томографія. Це вид діагностики, необхідний максимальної візуалізації стану самого зуба, його коріння, їх розташування у щелепі. У процесі такого дослідження буде отримано чітку картину про взаємодію коренів зуба «мудрості» з гайморовими пазухами або нижньощелепним каналом, в якому знаходяться особливо чутливі судини та нерви. Лікар рекомендує виконати комп’ютерну томографію, щоб прийняти точне рішення, чи потрібно видаляти здоровий восьмий зуб мудрості. Також така діагностика дозволяє оцінити наявність ризиків, передбачити можливі ускладнення, правильно спланувати майбутню операцію. Стандартний площинний знімок у такій ситуації буде менш інформативним. Адже він покаже стан зуба та його коріння, а також відповідних органів лише в одному зрізі та застосовується як діагностичний.

Наші фахівці допоможуть вам розібратися, чи потрібно видаляти восьмий зуб мудрості, якщо він не турбує. Наше завдання зробити так, щоб максимально довго зберігати зубний ряд пацієнта. Адже якщо вісімка займає природне місце в яснах, росте без деформації, бере участь у жуванні, не травмує внутрішню частину щоки, правильно розташовується в кістці, не порушує зростання сусідніх зубів, то немає причин видаляти зуб «мудрості», але такі ситуації зустрічаються дуже рідко.

Залишити заявку

  Введіть Ваше ім'я

  Введіть контактний телефон

  Наші контакти

  Контактний телефон
  (068) 331-6-386
  (044) 331-6-386
  Місцезнаходження стоматології
  м. Київ, вул. Васильківська, 34, корпус В, каб. 201
  Працюємо для Вас
  Пн-Пт: 10.00 - 20.00
  Сб: 10.00 - 16.00
  Неділя: вихідний

  Працюємо для Вас:

  Понеділок
  10:00-20:00
  Вівторок
  10:00-20:00
  Середа
  10:00-20:00
  Четвер
  10:00-20:00
  П'ятниця
  10:00-20:00
  Субота
  10:00-16:00
  Неділя
  Зачинено

  Не визначилися з датою та часом?

  Пішком від метро
  4 кроки від метро Васильківська.
  Вихід із метро по ходу поїзда (якщо їхати з центру).
  Вхід до ПАТ ТПЦ (Торгове Підприємницький Центр). На прохідній пропускна система. Потрібно піднятися на другий поверх, зліва побачите вивіску стоматологія Лінія Посмішки.
  На громадському транспорті
  До зупинки “Станція метро Васильківська”.
  Маршрутки: 208, 491, 499, 508, 546.
  Приміські маршрутки: 729, 812.
  Автобус: 19, 28, 78, 119.
  Тролейбус: 45.
  На авто із центру
  Їдете б-р. Дружби народів,
  за Московською площею, з естакади повертаєте правіше та їдете паралельно проспекту
  40-річчя Жовтня та за готелем Мир, продовжує рух до метро Васильківська.
  Праворуч побачите вивіску
  Лінія Посмішки.