Здоровій людині в зуби не заглядають? Або постановка діагнозу за станом зубів

diagnosis-by-the-condition-of-the-teeth-1-1536x1024

З давніх часів люди визначали стан здоров’я і навіть вік живих істот по їх зубах. Робили вони це з власного досвіду, спостерігаючи взаємозв’язок між даними факторами. На сьогодні діагностика захворювань людини по зубах науково доведена.

Як здоров’я відбивається на стані зубів людини?

Існує безліч захворювань, які безпосередньо позначаються на стані ротової порожнини. В першу чергу цей взаємозв’язок відзначається в таких випадках:

 • Кір і навіть важкий грип, перенесені в дитинстві, в дорослому віці проявляються різними захворюваннями зубів і ясен. До них відносяться пародонтит і пульпіт.
 • Зневоднення організму або застій води в організмі. Організм також відреагує на таке явище через ротову порожнину. Найчастіше виникає кровоточивість і запалення ясен.
 • Авітаміноз, цинга, дефіцит вітаміну C. Наслідки таких явищ проявляються тим, що зуби людини розхитуються, а можуть навіть випадати, здавалося б, без особливих на те причин.
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту. Про них свідчить наявність білястого нальоту на поверхні язика, а також тріщин і запалень. Найчастіше при цьому порушується PH, чому руйнується емаль зубів.

Як по зубах видно стан органів в тілі людини?

Будь-який знахар міг станом зубного ряду визначити здоров’я окремих частин тіла. Сучасні лікарі також використовують стародавню, а тепер і науково підтверджену методику, як діагностувати захворювання людини по зубах. Для цього застосовується така схема:

 • Верхні й нижні різці. 1 і 2 зуби показують стан вух, нирок, сечового міхура.
 • Ікла. На третьому зубі пропорційно відбивається здоров’я печінки й жовчного міхура.
 • Кутні зуби. Четвертий і п’ятий премоляри інформують про стан товстого кишечника.
 • Великі кутні зуби. Моляри (6-й і 7-й) показують селезінку, шлунок і підшлункову.
 • Зуби мудрості. Вони дуже точно інформують про захворювання серця і тонкого кишечника.

Не завжди можна захворювання людини діагностувати по зубах, які потрібно видаляти. Найчастіше зуби залишаються здоровими, але при цьому в них відчувається біль. Виникає вона навіть фантомно, на місці вилученого зуба. Адже на ділянку його зростання все одно надходить сигнал з уражених внутрішніх органів.

Чому не можна ігнорувати прояв зубного болю?

Багаторічна лікарська практика показує, наскільки правдоподібною є діагностика здоров’я внутрішніх органів по зубах. Цей взаємозв’язок проявляється й у зворотному порядку. Так, від хворого зуба можуть виникнути головні болі. Якщо запалені кутні зуби, то це проявляється болем в тім’яно-потиличної частини голови. Верхні різці проєктуватися болем в лобно-скроневу частину. А від іклів біль транслюється на віскі. Причина мігрені часто може виявитися проблемою з зубами нижньої щелепи. Досвідчені лікарі дуже точно ставлять діагнози по зубах про стан внутрішніх органів, наприклад:

 • Болі в нижніх і верхніх різцях. При цьому рекомендується перевірити нирки на пієлонефрит і протестувати наявність циститу.
 • Перший різець. Найчастіше болі в ньому вказують на наявність аденоми простати, тонзиліту, простатиту або остеохондрозу
 • Ікла. Ниючі болі в них можливі при наявності гепатиту. Часто таким чином проявляється загострення холециститу.
 • Кутні зуби. Болі в них свідчать про наявність коліту, дисбактеріозу в запущеній формі, алергій.
 • Зуби мудрості. Якщо вони нав’язливо турбують вас, то потрібно обов’язково звертатися не тільки до стоматолога, але також і до кардіолога.
 • Моляри. Ці зуби найчастіше пов’язані з органами шлунково-кишкового тракту. Біль в них вказує на гастрит, виразку, панкреатит.

Тому якщо у вас виникли стоматологічні проблеми, лікар зможе поставити по зубах діагноз про стан внутрішніх органів людини. Але не потрібно за будь-якого зубного болю підозрювати у себе важкі захворювання. Просто виберіть хорошого лікаря і довіртеся його професіоналізму.

Залишити заявку

  Введіть Ваше ім'я

  Введіть контактний телефон

  Наші контакти

  Контактний телефон
  (068) 331-6-386
  (044) 331-6-386
  Місцезнаходження стоматології
  м. Київ, вул. Васильківська, 34, корпус В, каб. 201
  Працюємо для Вас
  Пн-Пт: 10.00 - 20.00
  Сб: 10.00 - 16.00
  Неділя: вихідний

  Працюємо для Вас:

  Понеділок
  10:00-20:00
  Вівторок
  10:00-20:00
  Середа
  10:00-20:00
  Четвер
  10:00-20:00
  П'ятниця
  10:00-20:00
  Субота
  10:00-16:00
  Неділя
  Зачинено

  Не визначилися з датою та часом?

  Пішком від метро
  4 кроки від метро Васильківська.
  Вихід із метро по ходу поїзда (якщо їхати з центру).
  Вхід до ПАТ ТПЦ (Торгове Підприємницький Центр). На прохідній пропускна система. Потрібно піднятися на другий поверх, зліва побачите вивіску стоматологія Лінія Посмішки.
  На громадському транспорті
  До зупинки “Станція метро Васильківська”.
  Маршрутки: 208, 491, 499, 508, 546.
  Приміські маршрутки: 729, 812.
  Автобус: 19, 28, 78, 119.
  Тролейбус: 45.
  На авто із центру
  Їдете б-р. Дружби народів,
  за Московською площею, з естакади повертаєте правіше та їдете паралельно проспекту
  40-річчя Жовтня та за готелем Мир, продовжує рух до метро Васильківська.
  Праворуч побачите вивіску
  Лінія Посмішки.