Що краще вибрати – керамічні накладки чи пломба?

ceramic-inlay

У процесі лікування та реставрації зубів використовується безліч методів та технологій. Це можуть бути пломби, вкладки, накладки, коронки та інші варіанти відновлення структури зуба. Хоча, по суті, всі вони спрямовані на вирішення однієї й тієї ж стоматологічної проблеми — наслідки карієсу, відновлення цілісності та функціональності зуба. Але що краще вибрати? І які основні відмінності між керамічними накладками (керамічні пломби ще їх називають) та пломбами? Відповіді на ці та багато інших питань вам охоче нададуть фахівці нашої стоматологічної клініки «Лінія Посмішки» та порекомендують, що підійде саме Вам у вашій клінічній ситуації.

Що являють собою пломби та керамічні накладки?

При виборі методу відновлення зуба стоматолог враховує безліч критеріїв. Він виходить зі стану зуба, ступеня його руйнування, локалізації, патологічного стирання та інших особливостей.

Пломба

Це один із найчастіше використовуваних сучасних методів відновлення тіла зуба та його функції. Він вважається першою лінією стоматологічного захисту. Для встановлення пломби попередньо висвердлюється вражена карієсом порожнину. Вона заповнюється пломбувальним матеріалом частинами й засвічується до повного заповнення порожнини.

Виконання

Пломба – метод лікування зуба, ефективний при початковому та середньому, а також глибокому карієсі. Перед виконанням пацієнту може вводитися знеболювання. Після видалення ділянки зуба, що розклалася, на очищену порожнину наноситься пломбувальний матеріал частинами й засвічується за принципом замазки. Вона пластично заповнює отвір, що відбувся, відновлюючи функціональні характеристики зуба і його зовнішній вигляд.

Матеріали

Для виробництва пломби використовуються різні матеріали, включаючи композитну смолу з різними великими або маленькими частинками, кераміку, метали, у тому числі навіть золото. Відповідно, такі методи реставрації зуба як пломби поділяються на два види:

Пломби композитні. Їх роблять під колір натурального зуба. Вони не відрізняються від зубного ряду по відтінку, зберігають його природний вигляд, не викликають алергії на різні метали, можуть встановлюватися на бічні й навіть центральні зуби, збігаючись із ними за кольором якогось періоду.

Пломби склоіномірні ставлять частіше дітям, ніж дорослим за показаннями як тимчасово лікувальну пломбу. Тому що вона тендітна і дуже швидко стирається на тривалий час, вона не витримує навантаження.

Накладка

Це найсучасніший метод відновлення зуба. Керамічна накладка або її ще називають керамічна пломба виробляється у вигляді так званої «неповної коронки» або «цілісної пломби». Вона може накривати один або кілька пагорбів, з яких складається зуб. Накладка розробляється та виготовляється індивідуально для кожного конкретного пацієнта, і вона така сама за міцністю, як і зуб.

Призначення

“Неповні коронки” або керамічні пломби застосовують у тому випадку, якщо зуб зламаний або пошкоджений іншим способом. Адже керамічна накладка – метод реставрації зуба, що дозволяє відновити зруйновані, відсутні ділянки стінки й виносять більше навантаження не стираються і тримають форму, яку створили спочатку, на відміну від пломби.

Виконання

Щоб виконати точне відновлення пошкодженого зуба, керамічні накладки роблять із максимальною скрупульозністю. За багатьма параметрами вони нагадують пломбу, але відмінності є природністю, міцністю не змінюють колір з часом, а також не дає усадки й таке інше. Однак накладка закриває набагато більшу частину зуба. На додаток, вона реставрує відсутній об’єм зуба. Таким чином зберігається його прикусна здатність.

Встановлення

Для виготовлення накладки потрібно як мінімум 2 відвідування стоматолога. При першому візиті до лікаря зуб готується до майбутньої процедури. З його поверхні видаляється зруйнована тканина. Після цього створюється зліпок. Він направляється в лабораторію для процесу моделювання здорового зуба і створення недостатньої частини з кераміки. До його готовності лікар закриває дефект тимчасовою конструкцією для того, щоб бактерії не потрапляли в зуб. Під час другого візиту проводиться цементування керамічної накладки (керамічної пломби) для встановлення на постійне місце.

Сьогодні застосування пломб та керамічних накладок у стоматології є однаково актуальним. Ці методи не можна назвати взаємозамінними, оскільки кожен виконує своє завдання. Їх доречність визначається складністю, об’ємом та локалізацією руйнування тіла зуба, а також клінічною картиною у порожнині рота.

Залишити заявку

  Введіть Ваше ім'я

  Введіть контактний телефон

  Наші контакти

  Контактний телефон
  (068) 331-6-386
  (044) 331-6-386
  Місцезнаходження стоматології
  м. Київ, вул. Васильківська, 34, корпус В, каб. 201
  Працюємо для Вас
  Пн-Пт: 10.00 - 20.00
  Сб: 10.00 - 16.00
  Неділя: вихідний

  Працюємо для Вас:

  Понеділок
  10:00-20:00
  Вівторок
  10:00-20:00
  Середа
  10:00-20:00
  Четвер
  10:00-20:00
  П'ятниця
  10:00-20:00
  Субота
  10:00-16:00
  Неділя
  Зачинено

  Не визначилися з датою та часом?

  Пішком від метро
  4 кроки від метро Васильківська.
  Вихід із метро по ходу поїзда (якщо їхати з центру).
  Вхід до ПАТ ТПЦ (Торгове Підприємницький Центр). На прохідній пропускна система. Потрібно піднятися на другий поверх, зліва побачите вивіску стоматологія Лінія Посмішки.
  На громадському транспорті
  До зупинки “Станція метро Васильківська”.
  Маршрутки: 208, 491, 499, 508, 546.
  Приміські маршрутки: 729, 812.
  Автобус: 19, 28, 78, 119.
  Тролейбус: 45.
  На авто із центру
  Їдете б-р. Дружби народів,
  за Московською площею, з естакади повертаєте правіше та їдете паралельно проспекту
  40-річчя Жовтня та за готелем Мир, продовжує рух до метро Васильківська.
  Праворуч побачите вивіску
  Лінія Посмішки.